Mládežnický oddíl poskytuje kompletní zázemí všem sportovcům napříč věkem i výkonností. Od kroužků pro nejmenší po sportovce na ME či MS. V naší klubovně se tak setkávají sportovci – ať už jsou to maminky na cvičení dětí do třech let, děti z kroužků či sportovci jako Daniel Babor (náš odchovanec, vítěz jak ME tak MS juniorů)

Velký počet trenérů zajišťuje jak kroužky pro nejmenší děti, tak pravidelné přípravky pro děti starší. Tréninkový program je zajištěn jak závodníkům, tak sportovcům, jejichž ambicí není závodit ale hlavně zdravě sportovat v kolektivu.

Vrcholová příprava je vedena týmovým trenérem Markem Mixou,který ale koordinuje trénink všech skupin.

Přehled jednotlivých tréninkových skupin.

Cyklistický kroužek pro děti od tří let.

Děti se učí základům cyklistiky, ovladatelnosti kola ale součástí jsou i hry a další sportovní aktivity se zaměřením na kooperaci a socializaci.

Sportovka, Pumptrack, Bikros  a Úvod do MTB. Čtveřice tréninkových skupin na pomezí kroužku a oddílu. Tréninky už jsou delší či dvoje za týden, hodiny vedou trenéři závodního oddílu.

Pumptrack a Bikros jsou skupiny s delším tréninkem a specializují se na hravější děti, které nechtějí ani tak „trénovat“ výkonnost, jako si spíše užívat pohyb na kole a pilovat techniku

Úvod do MTB jsou pomalu již závoďáci. Dvojice tréninků je často již doplněna užší spoluprací se závodním týmem. Pondělní trénink je v areálu a sportovci se soustředí na detaily jízdy a techniky, ve středu pak již jezdí na delší trénink mimo areál.

Sportovka je pak tréninková skupina kde se nejezdí jen na kole. Součástí tréninku jsou i pohybové hry a koordinační cvičení.

 

Přehled skupin

Skupina pro děti od cca devíti let věku.

Přípravka je trojí a sportovci mohou plynule přecházet, jsou již plnohodnotní členové závodního oddílu. Skupiny jsou Bikros (David), MTB (Ondra) a dráha (Vašek).

Sportovci mají v nabídce již minimálně tři tréninky a to nejen na kole ale i s cvičením, regenerací a důrazem na strečink.

Víkendový program pak začíná být samozřejmostí, stejně tak nabídka soustředění.

Přehled skupin

Závodní oddíl je perlou na korunce TJ Kovo, představuje vrcholové sportovce ve všech věkových kategorích.

Sportovcům je k dispozici kompletní zázemí velodromu a trénují dle individuálních tréninkových plánů s cílem maximalizovat svůj potenciál na sportovním poli.

Postupem času se děti stále více a více specializují a věnují našemu sportu. Někteří si chtějí ale stále zachovat charakter s nižší „docházkou“ a třeba i bez závodních ambic.

Sportovce nevyhazujeme! V našich řadách uvítáme i starší děti, bez závodních ambic. Podstatné je jediné – mít rád sport a mít dobrou náladu 🙂

Nábor nových členů probíhá celoročně, ideálním dnem je úterý (děti 3-12 let) nebo čtvrtek (děti 12-18 let). V případě zájmu kontaktujte prosím vedoucího trenéra (mixa@kovopraha.cz)

*