Mladí cyklisté KOVO Praha ve velkém zatížení

Mladí dráhaři z pražského týmu Kovo vstoupili do podzimní části dráhové sezony s plnou vervou. Kadeti se zúčastnili třídenních závodů ve švýcarském Aigle a prakticky ihned po návratu se připojili k celotýmové výpravě na další tři dny do Vídně.

„Mám aktuálně solidní skupinu dráhařů, takže jsme částečně vypustili letní silniční sezonu a trochu si odpočinuli na mezinárodní závody na dráze, které začínají na podzim,“ uvedl trenér Marek Mixa.

„Už s Danem Baborem jsme narazili na problém, kdy je velmi těžké překlopit se do systému Světových pohárů a MS na dráze. Konec sezony je u mládeže vždy takový utahaný, ale dospělým dráhařům začíná boj o body v rankingu a vlastně i juniorské MS v srpnu nenahrává náhlé změně na jarní dospělý termín,“ pokračoval.

„Tým to stálo bohužel část sezony na silnici, ale začínáme se řídit starým osvědčeným pravidlem ´mnoho zajíců, myslivcova smrt´. I díky tomu, že sportovce máme již nejen na dráze či silnici ale velmi solidně i v MTB a obrovská základna je pak v přípravce a kroužku, jsme si letos mohli dovolit skutečně cílenou přípravu. Uvidíme v budoucnu, jak se letošní koncept osvědčí, stále se máme co učit. Ale jako reprezentační trenér juniorů se hodně inspiruji v zahraničí, správnost cesty se ale vždy potvrdí po nějaké čase. Velkým uspokojením mi byl například zisk titulu v bodovačce pro Papíka, který má pro tým obrovskou hodnotu,“ pokračoval Marek Mixa.

Závodníci tak získávají cenné zahraniční zkušenosti již v kategorii kadetů a žáků. „V Aigle jsem na třídenních závodech byl již před lety se skupinou Babor, Čapek či Klabouch. Myslím, že to smysl mělo a doufám že i tato skupinka dosáhne minimálně podobných výsledků“, přeje si trenér Mixa. Jaké jsou další cíle?

„Rozjednané máme závody přes celou zimu, bohužel často v kolizních termínech s ČP na dráze. Určitě budeme muset řešit nominace, protože mladší MTB část oddílů jezdí i cyklokros a nároky na logistiku jsou veliké. Nicméně, to jsou pozitivní problémy, pokud je s kým a kde závodit, je to vždy dobré. Dobrá je i bilance odchovanců, vlastně hlavní cíl SCM Kovo. Reálně se snažíme hlavně aby se prosadili naši odchovanci v dospělých kategoriích, protože to je zásadním cílem. Při pohledu na ME na dráze v kategorii U23, kde startovali odchovanci Kohoutková, Neumanová, Babor, Štibingr, Fanta či Grosmann jsem s dráhovou kariérou bývalých svěřenců spokojený. O něco málo menší skupina závodníků je pak třeba v domácím týmu Topforex – Čapek, Gavenda, Klabouch, Březina či nově pro sezonu 2019 Martin Kohout. Hlavně u Martina je vidět, jak se dlouhodobá práce projevila. Ač začínal s kariérou relativně pozdě, obrovskou vůlí vyrovnat se ostatním se dokázal prosadit. Hrozně se těším na příští silniční MČR, pevně věřím, že se dokáže prosadit ještě lépe než letos, byť v jiném dresu,“ dodal Mixa.

FOTO Jaroslav Svoboda

 

článek: http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/6408_mladi-cykliste-kovo-praha-ve-velkem-zatizeni