Zbraslav u Brna

Zase jsme se zúčastnili závodů ve Zbraslavi nedaleko Brna dne 19.5. Závod byl pro juniory velmi důležitý, neboť to byl nominační závod na Závod míru juniorů. Proto byl prodloužen ze 14 okruhů na 18. Trať měla tedy 100km. Naši junioři se chtěli dostat do nominace, a proto se velice snažili. Jindrovi Dlaskovi ovšem závod nesedl a odpadl v posledních kolech závodu, ale závod dojel. Tomáš Koudela byl velice aktivní, ale měl smůlu a po půlce závodu měl defekt galusky. Musel velmi náročně sjíždět celou skupinu několik kol, a tudíž neměl mnoho sil do posledního špurtu v závěrečném kole. Dojel na 16. místě a vzhledem k defektu je to výborné. Michal Kočí dojel jako poslední, odpadl totiž o něco dříve než Jindra. Honza Dušek byl hodně unaven z předešlého dne a s rychlým tempem se mu jelo velmi špatně. Odpadl už v prvním kole a ve dvou se snažili dostihnout balík. Po 8 kolech je dojel balík a rozhodčí ho odvolali. Hodně závodníků závod vzdalo, ale my závody nevzdáváme. Startovalo 64 juniorů a do cíle dojelo jenom 37 závodníků.

V žákovské kategorii výborně zajel Šimon Adámek a dosáhl na bednu a to na 3. místo. Dominik Skaloš dojel na pěkném 10. místě. 15. dojel Marek Šipoš a jako 24. dojel David Šorm.

Závodu se zúčastnili také naši nejmenší členové teamu – mladší žáci. Kamil Stuchlík byl také na bedně. Dojel na 2. místě. Sláva Pecháček dojel na 5. místě a startovní pole uzavírali naši bratři Filip a Matyáš Buškovi.

2 comments

 • Tom
  / Odpovědět

  Pěknej článek muselo to dát práci 🙂

 • jaru
  / Odpovědět

  Dík. Taky to práci dalo.
  Honza

Leave a comment