Milevské ,,pahorky“

23. a 24.5. jsme byli na krajských přeborech. Závodů se účastnilo mnoho závodníků, protože tu byly přebory asi 5 krajů. Závod jela tedy každá kategorie společně, ale výsledky se vyhlašovaly pro každý kraj zvlášť.

V sobotu jsme jeli časovku. Byla velmi kopcovitá a skládala se z jedné silnice, na které byla otočka a jelo se zpět. Trasa měřila 14,5 km a žáci ji měli trošku zkrácenou. Kadeti jeli jeden okruh a junioři a muži jeli hned dva okruhy. Tak jsme se tedy vydali na trať s chutí a hodlali jsme se pořádně ,,zmáčknout“, jak se sluší a patří.

Nedělní závod byl ve znamení jednoho okruhu dlouhého 11,5 km. Cíl byl na vrcholku kilometrového kopce, kde pokračovala trať krásnými zatáčkami v lese, přes vesnici a další kopec až na hlavní silnice, která vedla přímo do Milevska. Jako první se na trať vydali starší žáci. Ti takřka do cíle jeli v jedné skupině a o vítězi se rozhodovalo až v posledním okruhu. Vítězem se stal náš Šimon Adámek, který došpurtoval na kopec jako první. Měl z toho samozřejmě velikou radost a to nejen on, ale i my ostatní z teamu. Naši mladší žáci si také nevedli špatně. V této kategorii bylo asi nejvíce vidět kdo na to má a kdo ne, a proto dojížděli do cíle takřka po jednom. Po nich následoval závod juniorů a mužů elite zároveň. Byl to tedy opravdu velký balík čítající přes 60 jezdců. Všichni naši junioři a muž dojeli v hlavním balíku kromě Matěje Tománka, který jel své první závody letos po svém úrazu. Závod byl opravdu náročný a v každém kopci se nastoupilo opravdu nadoraz. na rovině se trochu zvolnilo a z kopce do Milevska se také pořádně loktovalo o lepší pozici před kopcem. Poslední kopec do cíle se rozhodovalo o pořadí a všichni jeli úplně nadoraz. Kromě Fursta z Dukly který ujel 2 kola před cílem, udržel náskok a suveréně vyhrál. Nejlépe dopadl Jindra Dlask, ale příště by měl více zabrat v konci, neboť mu unikla bedna. Kupodivu lépe dojel Pavel Vítek než Tomáš Koudela. Pavlovi to opravdu jelo. Honza Dušek dojel s posledními silami do cíle v druhé polovině balíku.

Tomáš při své časovce

a už na bedně a s druhým místem v časovce v kraji  i celkově.

Šíma si jede pro vítězství.

Šíma se stal mistrem Prahy


Leave a comment