Koudela a Babor ovládli kadety

10310099_859040634112169_1835104745425245573_nO víkendu se konala další dvojice závodů zařazených do domácí nejvyšší soutěže. Dva silniční závody v Žirovnici a Strmilově se skutečně vyvedly nejen díky slunnému počasí, ale i díky bezvadné pořadatelské službě. Mládež si tak mohla představit atmosféru na závodě Okolo jižních Čech, protože pořadatelské zázemí bylo stejné.

Jako první se na trať oba dny vydali kadeti, oba dny pak jako první proťaly pásku modrobílé dresy závodníků Kovo. V sobotu ukončil kralování Jakuba Otruby na pohárových silnicích Dominik Koudela, když mu na centimetr vyšel samostatný únik. Druhý dojel právě Otruba (Mapei Kaňkovský) a jako třetí Tomáš Čapek (Kovo). Nedělní závod byl pak v náročném počasí chudší na nástupy, ale nakonec se odpoutala dvojice Babor (Kovo) a Cink (Mapei Kaňkovský), která se roztrhla až těsně před cílem. Samostatně tedy přijel Babor, za ním pak Cink následován celou skupinou.

Juniorům byly oba závody oproti rozpisu prodlouženy, protože původní plán poslat naše nejstarší mládežníky na trať o délce necelých sedmdesáti kilometrů se nesetkal s pochopením trenérů. V sobotu se rozhodovalo tradičně ze silného úniku, kdy do cíle přijížděla čtyřčlenná skupina. Nejvíce sil měl v technickém spurtu Kovář (Mapei Kaňkovský), který dojel před Tomanem (Focus) a Šipošem (Kovo).

V obou závodech se představili i muži, nedělní závod se jel jako memoriál Jiřího Hudínka, místního výborného závodníka a reprezentanta, který tragicky zahynul při autonehodě. VC Kores Strmilov a VC hotelu Artaban Žirovnice nesly tedy i tento název.

Další mládežnické klání je až MČR na silnici juniorů, které se jede společně s muži ve Slavkově.