Tomáš Koudela na silničním mistrovství světa!!!!

Tomáš Koudela se díky svým úspěchům na silnici (mimo jiné byl 2. na závodě míru juniorů ve vrchařské soutěži), si vybojoval účast na mistrovství světa v italské Offidě. Tomáš hodně trénoval časovky, tak se postavil i na start velmi těžké mistrovské časovky. 31. místo vzhledem ke konkurenci je velmi slibné pro další vývoj našeho mladého závodníka (další český cyklista Daniel Turek byl 36.). Větší ambice měl Tomáš na silničním závodě, který se jel na 128 km ve velmi kopcovitém okruhu. Ten by měl Tomášovi sedět. Bohužel si vybral smolný den a ve chvíli, kdy se jelo nadoraz a většina závodníků už v balíku nebyla, praskl Tomovi řetěz a bylo po nadějích. Tomáš sice dostal od pořadatele rezervní kolo, ale to mu bylo tak malé, že se na této úrovni nedalo ani dojet. Je to obrovská škoda vzhledem k jeho momentální sportovní formě.