Denis Charalambidis

  • trenér II. třídy
  • Student ČZU FŽP, obor Územní plánování
  • Národní rozhodčí pro dráhovou cyklistiku
  • Regionální rozhodčí pro silniční cyklistiku

Sportovní minulost:

V pozici závodníka jsem strávil deset let. Jako mladší žák jsem začínal v oddíle CK Bítovská pod Jaroslavou Mixovou, ze kterého jsem v kadetech přestoupil do oddílu CK Příbram, kde jsem prošel pod rukama trenérů Pavla Mosingera, Jiřího Wimmera a v juniorech jsem měl tu čest trénovat rok pod panem Vršeckým. Za 10 let svého závodního působení jsem měl možnost okusit krásu, ale i náročnosti tohoto sportu. Mezi své největší úspěchy řadím celkové 7. místo v silničním ČP 2014 a účast na zahraničních závodech ve všech sousedních zemí za reprezentační výběr. 

Trenérská činnost:

V roce 2018 jsem se pozvolně z pozice závodníka stal trenérem amatérských cyklistů starších 30 let, kteří spadají do kategorie Masters. V současnosti vedu tuto partu nadšenců již třetím rokem a jsem velice poctěn, že se začíná povědomí této dráhové skupiny zvyšovat i v mezinárodním měřítku. Mým cílem je zplnohodnotnění této věkové kategorie a zajištění nadstandartních podmínek pro závodníky v kategorii Masters, kteří se snad již brzo dočkají celoročního závodního kalendáře po celé ČR. 

Jiné:

Kromě cyklistiky, která je moje srdeční záležitost, studuji územní plánování a ve svém volném čase, kterého až tak moc není, si sám rád dám do těla. Kromě jízdy na silničním a horském kole rád plavu, běžkuji, či chodím do sauny. Mimo sport je mým oblíbeným koníčkem pečení a četba.