David Sojka

Vzdělání: trenér 3. třídy – rychlostní cyklistika
                MU v Brně 3 semestry – obor management sportu

Sportovní minulost:
Na kole jsem začínal závodit když mi bylo 5,5 let. Přes známé jsme se dostali k bikrosu. Absolvoval jsem pár tréninků a bikros nás tak nadchl, že jsem ho začal dělat závodně. Můj první team tedy byl bikrosclub Řepy. V bikrose jsem aktivně závodil 11 let. Tenkrát v clubu probíhala spolupráce s dráhařskou Duklou Praha, a bylo naší povinností absolvovat MČR na dráze. Na MČR se mi podařilo zajet pěkný výsledek ve sprintu a všiml si mě brněnský trenér dráhových sprinterů Dukly Brno. Nabídl mi působení v teamu. Byla to nabídka a šance se stát profesionálním sportovcem. V 16 letech jsem se tedy vydal vstříc dobrodružství do Brna. Z kluka, kterému vše financovala máma se stal profesionální sportovec. Bylo pro mě úplně nové dostat zadarmo kolo, cyklistické oblečení a veškeré vybavení které je potřebné pro dráhového sprintera. První větší úspěch přišel v roce 2016 kdy jsme získali medaili na ME U23 v teamovém sprintu. V témže roce jsem se stal mistrem republiky ve vytrvaleckém omniu, což pro sprintera který je zvyklý na krátké vzdálenosti je anomálií. Stal jsem se několikanásobným mistrem republiky a držitelem několika rekordů.

Rád bych zkušenosti, které jsem za 22 let v cyklistice nasbíral, předal dál.